Polyglot Gathering 2022

Tłumaczenie w tym języku jest w 97% skończone. Wszystkie najnowsze informacje są dostępne po angielsku jak również .
This website is about the Polyglot Gathering in 2022. For information about the current edition, follow this link.

Najczęściej zadawane pytania

Czy i gdzie odbędzie się Polyglot Gathering w 2022 roku?

W tym roku przygotowaliśmy dla Was dwa wydarzenia:

Oba wydarzenia są odrębne i wymagają osobnej rejestracji. Rejestracja i wpłata na jedno z tych wydarzeń nie jest równoznaczna z rejestracją na oba wydarzenia.

Jak mogę się zarejestrować? Ile to kosztuje?

Registration is open for the Polyglot Gathering Online, ticket prices are listed on the registration page.

Registration is open for the in-person, Polyglot Gathering in Teresin, Poland, ticket prices are listed on the page “How to participate”.

Dotyczy stacjonarnego Polyglot Gathering w Polsce

Zarejestrowałem się już na Polyglot Gathering 2020 w Polsce, który nie mógł się wtedy odbyć z powodu pandemii. Czy moja rejestracja będzie ważna w roku 2022?

Jeśli tak jest w Twoim przypadku, wysłaliśmy Ci wiadomość e-mail z opisem różnych dostępnych opcji. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, sprawdź skrzynkę pocztową i folder ze spamem.

Jeśli nigdzie nie możesz znaleźć tego e-maila, prosimy o wysłanie wiadomości na adres administration@polyglotgathering.com.

Czy będzie zapewnione zakwaterowanie i wyżywienie?

Oczywiście, że tak! Oprócz miejsca, w którym odbędzie się spotkanie, wynegocjowaliśmy również warunki w hotelach, aby ułatwić Wam udział w Polyglot Gathering i sprawić, że jeszcze bardziej się w niego wciągniecie. Wszelkie istotne szczegóły (ceny, posiłki...) znajdziesz w formularzu rejestracyjnym.

Możesz również sam zatroszczyć się o zakwaterowanie i wyżywienie. Należy jednak pamiętać, że tegoroczne wydarzenie zaprojektowaliśmy tak, aby była jak najbardziej poliglotyczne. Innymi słowy, będziesz miał możliwość uczestniczenia w Polyglot Gathering 24/7: po zakończeniu programu dziennego będziemy nadal spędzać razem czas, biorąc udział w programach wieczornych.

Aby zapewnić sobie miejsce, zalecamy jak najszybszą rezerwację!

Czy moja rejestracja na stacjonarny Polyglot Gathering będzie ważna również na Polyglot Gathering Online?

Nie, oba wydarzenia są odrębne i wymagają osobnej rejestracji. Rejestracja i płatność za jedno z tych wydarzeń nie jest równoznaczna z rejestracją na oba wydarzenia.

Czym ten Polyglot Gathering będzie się różnić od poprzednich wydarzeń organizowanych stacjonarnie?

Po pierwsze, krajem goszczącym. Po 3 latach w Berlinie, 3 latach w Bratysławie, 2 latach w sieci i oczekiwaniu na spotkanie stacjonarne w Polsce, w końcu spotkamy się w Polsce! Wreszcie będziesz miał okazję szlifować swój polski w Polsce, a nawet spróbować pierogów. Jeśli chcesz się przygotować językowo, zajrzyj na stronę polski.info. (tak, to także jeden z projektów językowych, w które jesteśmy zaangażowani ☺).

"Dlaczego w tak małym mieście jak Teresin, a nie w Warszawie?" - już słyszymy to pytanie od Was. Wiąże się to z naszym drugim punktem: zapewnieniem Ci pełnego zanurzenia wśród poliglotów 24/7. Po zakończeniu programu dziennego będziemy nadal spędzać razem czas, biorąc udział w programach wieczornych, rozmawiając w przypadkowych językach na korytarzach hotelowych lub dyskutując o interlingwistyce przy piwie. Przypadkowe rozmowy w ogrodzie o każdej porze? Grillowanie z innymi językowymi freakami? Wieczorem koncerty, a w nocy dyskoteka w sali kongresowej? Dlaczego nie? Wszystko to będzie możliwe (i będzie na Was czekać) już w tym roku! Nazwijmy to "wakacyjnym kurortem poliglotów" ?.

Czy będą organizowane ekspresowe kursy językowe przed i po PG?

Nie planujemy oficjalnych kursów językowych przed lub po Polyglot Gathering, ale możesz poprosić innych uczestników w grupie na Facebooku lub Telegramie o polecenie kursów językowych.

Jakie są zasady dotyczące COVID i odwołania wydarzenia?

Będziemy się stosować do zaleceń polskiego rządu obowiązujących w czasie imprezy. Obecnie, w marcu 2022 r., noszenie masek jest wymagane w większości miejsc publicznych, środków transportu i sklepów.

Spodziewamy się, że do czasu wydarzenia przepisy zostaną złagodzone. Uczestnicy będą informowani na bieżąco.

Jeśli nie możesz wziąć udziału w wydarzeniu, np. z powodu pandemii, możesz otrzymać zwrot pieniędzy lub przenieść rezerwację i pozwolić komuś innemu skorzystać z biletu. Szczegóły są w przygotowaniu.

Czy otrzymali Państwo moje zgłoszenie/płatność?

Jeśli chodzi o zgłoszenie, otrzymasz od razu e-maila z potwierdzeniem zgłoszenia. Jeśli nie dotrze, prosimy o poinformowanie nas o tym. Przetworzenie i zaksięgowanie płatności przelewem bankowym często trwa kilka dni. Tak czy inaczej, kiedy Twoja wpłata dotrze, poinformujemy Cię o tym w ciągu paru dni.

A co z regulacjami covidowymi dotyczącymi podróży do Polski?

Podróż do Polski, jak praktycznie wszędzie indziej, jest zależna od sytuacji.

Według stanu na luty 2022 r. warunki wjazdu są łatwiejsze dla obywateli i mieszkańców państw członkowskich Unii Europejskiej, strefy Schengen i Turcji dzięki Unijnemu Certyfikatowi Covid.

W przypadku pozostałych krajów przepisy są zazwyczaj bardziej rygorystyczne. W miarę możliwości uzyskanie zatwierdzonej przez UE szczepionki przeciwko COVID-19 znacznie ułatwi podróż do UE.

W obu przypadkach spodziewamy się złagodzenia przepisów do czasu przeprowadzenia wydarzenia. Uczestnicy będą informowani na bieżąco.

Czy potrzebuję wizy, aby przyjechać do Polski?

Możesz sprawdzić tutaj, jak wygląda sytuacja w zależności od Twojego obywatelstwa. Jeśli to konieczne, jak najszybciej złóż wniosek o wizę Schengen.

Dotyczy Polyglot Gathering Online

Z jakiej platformy będziemy korzystać?

Będziemy korzystać z naszej własnej wirtualnej, wielojęzycznej platformy przeznaczonej do wydarzeń Retevent. Dla zapewnienia sobie lepszych wrażeń zalecamy korzystanie z komputera z przewodowym połączeniem z internetem oraz słuchawek z mikrofonem. Smartfony mają czasem ograniczoną funkcjonalność.

28 kwietnia wszyscy zarejestrowani uczestnicy otrzymają e-mail z linkiem do platformy i danymi do logowania. Nie trzeba nic instalować, wystarczy przeglądarka internetowa (zaleca się Chrome lub Firefox).

Czy program jest dostosowany do mojej strefy czasowej?

Dążymy do tego, aby to wydarzenie internetowe było jak najbardziej globalne, dlatego planujemy program dostosowany do różnych stref czasowych.

Wszystkie prelekcje zostaną nagrane i będzie można je obejrzeć później, kiedy tylko będzie to możliwe, nawet po zakończeniu imprezy - platforma będzie dostępna przez miesiąc po zakończeniu Polyglot Gathering.

Co otrzymam z biletem online?

Poza oficjalnym terminem Polyglot Gathering Online (od 28 kwietnia do 1 maja), podczas których będą odbywały się rozmowy na żywo i będą otwarte wielojęzyczne pokoje rozmów, platforma online będzie dostępna przez miesiąc po zakończeniu wydarzenia! Tam będziesz mieć dostęp do nagranych rozmów, które przegapiłeś.

Czy moja rejestracja na Polyglot Gathering Online będzie ważna również na stacjonarny Polyglot Gathering?

Nie, oba wydarzenia są odrębne i wymagają osobnej rejestracji. Rejestracja i płatność za jedno z tych wydarzeń nie jest równoznaczna z rejestracją na oba wydarzenia.

Czy bilety na Polyglot Gathering Online podlegają zwrotowi?

Bilety na Polyglot Gathering Online nie podlegają zwrotowi.

Czy otrzymaliście moje zgłoszenie?

Po rejestracji od razu otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem. Jeśli nie dotrze, sprawdź także kosz na spam. Jeśli i tam go nie ma, poinformuj nas o tym.

Dotyczy obu wydarzeń

Czy mogę współpracować przy tworzeniu programu?

Tak, przyjmujemy propozycje wykładów i warsztatów (45-minutowe sesje próbne). Wykłady mogą być prowadzone w jakimkolwiek języku powszechnie znanym i w niektórych mniej znanych. Prelegentów powinna motywować idea dzielenia się swoją pasją ze społecznością poliglotów. Prosimy o wypełnienie tego formularza, aby zgłosić swoją propozycję na Polyglot Gathering w Polsce, a tego formularza na Polyglot Gathering Online.

Znam tylko jeden język. Czy mogę wziąć udział?

Tak! Choć Polyglot Gathering jest dla miłośników języków, nie ma żadnych wymogów formalnych iloma językami należy się posługiwać. Jeśli po sprawdzeniu zeszłorocznego programu (lub ostatnich nagrań wideo myślisz, że spodobałoby Ci się takie wydarzenie - zapraszamy do przyłączenia się. Rozpiętość języków, jakimi posługują się nasi uczestnicy, sięga od 1 do 30, ze średnią liczbą 6.

Jakimi językami możesz się posługiwać na Polyglot Gathering?

Wszyscy uczestnicy Polyglot Gathering mają profil z listą języków, w których chcą się komunikować. Zmiana języka w trakcie trwania konwersacji lub kiedy inna osoba się przyłącza, nie jest niczym niezwykłym. Najczęściej używane języki to angielski, hiszpański, niemiecki, francuski, rosyjski i esperanto. Nie zdziw się, gdy ludzie wokół Ciebie będą czasem rozmawiać w języku, o którym nawet nie słyszałeś. Większość rozmów jest w języku angielskim, ale inne języki również są używane. Języki używane w każdej z rozmów są wskazane w programie.

Czy Polyglot Gathering to kolejna wersja Polyglot Conference?

Nie, Polyglot Conference jest osobnym wydarzeniem, organizowanym przez naszych przyjaciół - Richarda Simcotta i Alexa Rawlingsa - które każdego roku odbywa się w innym kraju, a teraz także online. Oba wydarzenia mają na celu zgromadzenie poliglotów i entuzjastów języków obcych oraz umożliwienie społeczności poliglotów spotkania się i podzielenia się naszą wielką pasją do języków. Bardzo chętnie przyjmiemy uczestników, którzy brali już udział w Polyglot Conference i chcieliby ponownie spotkać się z miłośnikami języków obcych o zbliżonej filozofii.