Polyglot Gathering 2022

Tłumaczenie w tym języku jest w 97% skończone. Wszystkie najnowsze informacje są dostępne po angielsku jak również .
This website is about the Polyglot Gathering in 2022. For information about the current edition, follow this link.
Online
28. kwietnia - 1. maja 2022
Teresin, Polska
1-6. czerwca 2022

Cześć! Czy kiedykolwiek słyszeliście o Polyglot Gathering?

Polyglot Gathering jest największym na świecie międzynarodowym wydarzeniem dla poliglotów i miłośników języków obcych, które jest organizowane co roku pod koniec maja. To fantastyczne wydarzenie jest wypełnione niesamowitymi prelekcjami i prezentacjami, bogatą ofertą zajęć kulturalnych i ciekawym programem zajęć integracyjnych. A co jest najlepsze? Wszystko związane jest z językami!

W czasie wydarzenia uczestnicy dzielą się swoją miłością i pasją do kultur i języków, dzielą się wskazówkami i doświadczeniami, a przede wszystkim używają i ćwiczą wiele języków, aby dyskutować, słuchać, uczyć się i nawiązywać kontakty towarzyskie. Uczący się, nauczyciele, entuzjaści, początkujący, profesjonaliści, naukowcy, edukatorzy, Polyglot Gathering jest tutaj dla nas wszystkich! Czy jesteście gotowi, aby dołączyć?

Polyglot Gathering 2023

Once again we're preparing for you two Polyglot Gatherings in 2023:

  • Polyglot Gathering Online: March 30th to April 2nd,
  • Polyglot Gathering in Teresin, Poland (at the same venue): June 14th to 19th.

The registration forms and all the details will be available later (in February 2023) on this website (polyglotgathering.com).

Czy jesteście gotowi na nie jeden, a dwa wydarzenia Polyglot Gathering w 2022?

W tym roku przygotowaliśmy dla Was dwa wydarzenia:

  • Polyglot Gathering Online od 28 kwietnia do 1 maja
  • Polyglot Gathering w Teresinie (Polska) od 1 do 6 czerwca

Polyglot Gathering odbędzie się po raz pierwszy w Polsce w 2022 roku!

Odbędzie się w dniach 1-6 czerwca 2022 w Teresinie, 30 km od Warszawy.

Teresin, Polska

Jak mogę się zarejestrować?

Rejestracja na Polyglot Gathering Online jest już otwarta! Kliknij tutaj, aby się zapisać.

Rejestracja na Polyglot Gathering w Polsce jest już otwarta! Kliknij tutaj, aby się zapisać.. Uczestnicy, którzy zarejestrowali się na rok 2020 i zdecydowali się przenieść rejestrację na rok 2022, otrzymali wiadomość e-mail dotyczącą ich rejestracji.

Jeśli już tęsknisz za Polyglot Gathering, zaczęliśmy publikować filmy z wystąpieniami nagranymi podczas Polyglot Gathering Online w maju 2021 roku! Subskrybuj nasz kanał YouTube, aby ich nie przegapić!

Newsletter

If you want to be informed as soon as more information about the Polyglot Gathering 2023 is available, just leave your e-mail address!

What did the participants say in 2020?

Ile języków muszę znać, żeby uczestniczyć w wydarzeniu?

Wystarczy Twój język ojczysty! Tylko tyle!

Nie wymagamy znajomości wielu języków. Liczy się tylko Twoje podejście do nich: Jeśli uwielbiasz uczyć się języków obcych i chcesz poznać ludzi o podobnych poglądach, którzy również kochają języki, Polyglot Gathering jest właściwym miejscem dla Ciebie!

Dlaczego powinienem wziąć udział?

Poznaj nowych przyjaciół

Jeśli uważasz, że nauka języków obcych to świetna rozrywka, a w wolnym czasie uczysz się coraz to nowych języków, to gdzie indziej znajdziesz ponad 500 osób z taką pasją? ? To najlepsze miejsce do zawierania znajomości z ludźmi myślącymi podobnie.

Poznaj inne osoby zajmujące się językami zawodowo

Jeśli jesteś osobą zajmującą się językami obcymi zawodowo, nauczycielem, tłumaczem ustnym lub pisemnym, to aktywny networking i stratcom z jasnym celem przesunięcia swojego paradygmatu w nauce języków obcych i dążenia do nieszablonowego myślenia bez wpływu na podejmowanie ciężkich wyzwań, uczestnictwo w Polyglot Gathering może pomóc Ci w przekroczeniu swoich granic i doprowadzić do sytuacji korzystnej dla obu stron. A jeśli w międzyczasie sprawdziłeś, co znaczą te hasła, doskonale Cię rozumiemy i dlatego chcemy z Tobą koniecznie porozmawiać na miejscu!


(Źródło: Wikimedia Commons)

Odwiedź serce Polski

Warto zwiedzić Polskę! Od Bałtyku po Tatry, od zamków po Puszczę Białowieską - Polska ma wiele atrakcyjnych miejsc do zobaczenia. Z pewnością znajdziesz coś, co przypadnie Ci do gustu. Zaplanuj dłuższy pobyt, aby zwiedzić niektóre z nich!

Poćwicz swoją polszczyznę

Prawdopodobnie nie spotkasz Grzegorza Brzęczyszczykiewicza ani nie będziesz musiał wymawiać chrząszcz brzmi w trzcinie, ale nawet z cześć czy szczęście jest już ciężko, prawda?

Jeśli nie znasz języka polskiego w ogóle, przed wyjazdem na Polyglot Gathering naucz się podstaw na stronie polski.info!

Zrób sobie wycieczkę

Zrób sobie wycieczkę po Europie Środkowej i Wschodniej: Niemcy, Czechy, Słowacja i Litwa należą do strefy Schengen i nie trzeba ponosic żadnych dodatkowych kosztów za połączenia telefoniczne i transmisję danych w roamingu, co znacznie ułatwia podróżowanie.

Co się robi na Polyglot Gathering?

uczestniczy się w wykładach zawierających praktyczne wskazówki dotyczące nauki języków obcych oraz na wiele ciekawych tematów związanych z językami (głównie w języku angielskim, ale także w innych językach), a nawet proponuje się własne wystąpienia
dzieli się własnymi wskazówkami, pomysłami i spostrzeżeniami podczas Lightning talks (spontanicznych krótkich wystąpień)
chodzi się na praktyczne warsztaty dotyczące mniej znanych języków oraz innych umiejętności związanych z nauką języków obcych
rozmawia się z innymi ludźmi we wspólnym języku (każdy nosi identyfikator z wszystkimi językami, w których chce się komunikować)
spędza się czas w przytulnych strefach spotkań pomiędzy wystąpieniami (w tym w strefie bez języka angielskiego, strefie gier planszowych, strefie coffee-break (z darmową kawą!) lub strefie sponsorów)
bierze się udział w wielojęzycznych koncertach oraz w wieczorach kulturalnych
zwiedza się miasto i okolice, spędza się czas w lokalnych księgarniach i próbuje się regionalnej kuchni w pubach i restauracjach
dzieli się starymi książkami do nauki języków obcych i świeżymi przekąskami i napojami ze swoich krajów

Polyglot Gathering na zdjęciach

Kim są organizatorzy wydarzenia?

Założycielami wydarzenia i głównymi organizatorami pierwszych trzech edycji w latach 2014-2016 byli Judith Meyer, Chuck Smith i Martin Sawitzki. Następnie Polyglot Gathering przeniósł się z Berlina do Bratysławy i od tego czasu jest organizowany przez organizację non-profit Education@Internet (E@I), z Peterem Balážem jako głównym organizatorem wraz z oddanym zespołem poliglotów i organizatorów z tej organizacji.

Dowiedz się więcej na temat zespołu

Education@Internet (E@I) jest międzynarodowym zespołem realizującym projekty online, który rozpoczął działalność w 1999 roku. Korzystając z doświadczeń zespołu, E@I zostało prawnie założone w 2005 roku jako neutralna politycznie i pozarządowa organizacja młodzieżowa.

Wizją E@I jest świat w harmonii i pokoju, w którym wszyscy mieszkańcy mogą się łatwo i szybko komunikować ze sobą.

Działalność tej organizacji jest prowadzona zgodnie z tą wizją i przy pomocy międzynarodowej grupy wolontariuszy. Działalność ta obejmuje organizację i wspieranie projektów, które upowszechniają znaczenie i użyteczność międzynarodowej komunikacji bez barier.

Jeśli cenicie sobie pracę tej organizacji w zakresie Polyglot Gathering i chcielibyście przyczynić się do realizacji jej działań, prosimy o rozważenie wsparcia finansowego, aby pomóc w zapewnieniu trwałości jej projektów.

Śledź Polyglot Gathering w mediach społecznościowych, aby być na bieżąco z najnowszymi informacjami.