Polyglot Gathering 2022

Tłumaczenie w tym języku jest w 98% skończone. Wszystkie najnowsze informacje są dostępne po angielsku jak również .
Online
28. kwietnia - 1. maja 2022
Teresin, Polska
1-6. czerwca 2022

Cześć! Czy kiedykolwiek słyszeliście o Polyglot Gathering?

Polyglot Gathering jest największym na świecie międzynarodowym wydarzeniem dla poliglotów i miłośników języków obcych, które jest organizowane co roku pod koniec maja. To fantastyczne wydarzenie jest wypełnione niesamowitymi prelekcjami i prezentacjami, bogatą ofertą zajęć kulturalnych i ciekawym programem zajęć integracyjnych. A co jest najlepsze? Wszystko związane jest z językami!

W czasie wydarzenia uczestnicy dzielą się swoją miłością i pasją do kultur i języków, dzielą się wskazówkami i doświadczeniami, a przede wszystkim używają i ćwiczą wiele języków, aby dyskutować, słuchać, uczyć się i nawiązywać kontakty towarzyskie. Uczący się, nauczyciele, entuzjaści, początkujący, profesjonaliści, naukowcy, edukatorzy, Polyglot Gathering jest tutaj dla nas wszystkich! Czy jesteście gotowi, aby dołączyć?

Czy jesteście gotowi na nie jeden, a dwa wydarzenia Polyglot Gathering w 2022?

W tym roku przygotowaliśmy dla Was dwa wydarzenia:

  • Polyglot Gathering Online od 28 kwietnia do 1 maja
  • Polyglot Gathering w Teresinie (Polska) od 1 do 6 czerwca

Polyglot Gathering odbędzie się po raz pierwszy w Polsce w 2022 roku!

Odbędzie się w dniach 1-6 czerwca 2022 w Teresinie, 30 km od Warszawy.

Teresin, Polska

Jak mogę się zarejestrować?

Rejestracja na Polyglot Gathering Online jest już otwarta! Kliknij tutaj, aby się zapisać.

Rejestracja na Polyglot Gathering w Polsce jest już otwarta! Kliknij tutaj, aby się zapisać.. Uczestnicy, którzy zarejestrowali się na rok 2020 i zdecydowali się przenieść rejestrację na rok 2022, otrzymali wiadomość e-mail dotyczącą ich rejestracji.

Jeśli już tęsknisz za Polyglot Gathering, zaczęliśmy publikować filmy z wystąpieniami nagranymi podczas Polyglot Gathering Online w maju 2021 roku! Subskrybuj nasz kanał YouTube, aby ich nie przegapić!

What did the participants say in 2020?

Ile języków muszę znać, żeby uczestniczyć w wydarzeniu?

Wystarczy Twój język ojczysty! Tylko tyle!

Nie wymagamy znajomości wielu języków. Liczy się tylko Twoje podejście do nich: Jeśli uwielbiasz uczyć się języków obcych i chcesz poznać ludzi o podobnych poglądach, którzy również kochają języki, Polyglot Gathering jest właściwym miejscem dla Ciebie!

Dlaczego powinienem wziąć udział?

Poznaj nowych przyjaciół

Jeśli uważasz, że nauka języków obcych to świetna rozrywka, a w wolnym czasie uczysz się coraz to nowych języków, to gdzie indziej znajdziesz ponad 500 osób z taką pasją? 🙂 To najlepsze miejsce do zawierania znajomości z ludźmi myślącymi podobnie.

Poznaj inne osoby zajmujące się językami zawodowo

Jeśli jesteś osobą zajmującą się językami obcymi zawodowo, nauczycielem, tłumaczem ustnym lub pisemnym, to aktywny networking i stratcom z jasnym celem przesunięcia swojego paradygmatu w nauce języków obcych i dążenia do nieszablonowego myślenia bez wpływu na podejmowanie ciężkich wyzwań, uczestnictwo w Polyglot Gathering może pomóc Ci w przekroczeniu swoich granic i doprowadzić do sytuacji korzystnej dla obu stron. A jeśli w międzyczasie sprawdziłeś, co znaczą te hasła, doskonale Cię rozumiemy i dlatego chcemy z Tobą koniecznie porozmawiać na miejscu!


(Źródło: Wikimedia Commons)

Odwiedź serce Polski

Warto zwiedzić Polskę! Od Bałtyku po Tatry, od zamków po Puszczę Białowieską - Polska ma wiele atrakcyjnych miejsc do zobaczenia. Z pewnością znajdziesz coś, co przypadnie Ci do gustu. Zaplanuj dłuższy pobyt, aby zwiedzić niektóre z nich!

Poćwicz swoją polszczyznę

Prawdopodobnie nie spotkasz Grzegorza Brzęczyszczykiewicza ani nie będziesz musiał wymawiać chrząszcz brzmi w trzcinie, ale nawet z cześć czy szczęście jest już ciężko, prawda?

Jeśli nie znasz języka polskiego w ogóle, przed wyjazdem na Polyglot Gathering naucz się podstaw na stronie polski.info!

Zrób sobie wycieczkę

Zrób sobie wycieczkę po Europie Środkowej i Wschodniej: Niemcy, Czechy, Słowacja i Litwa należą do strefy Schengen i nie trzeba ponosic żadnych dodatkowych kosztów za połączenia telefoniczne i transmisję danych w roamingu, co znacznie ułatwia podróżowanie.

Co się robi na Polyglot Gathering?

uczestniczy się w wykładach zawierających praktyczne wskazówki dotyczące nauki języków obcych oraz na wiele ciekawych tematów związanych z językami (głównie w języku angielskim, ale także w innych językach), a nawet proponuje się własne wystąpienia
dzieli się własnymi wskazówkami, pomysłami i spostrzeżeniami podczas Lightning talks (spontanicznych krótkich wystąpień)
chodzi się na praktyczne warsztaty dotyczące mniej znanych języków oraz innych umiejętności związanych z nauką języków obcych
rozmawia się z innymi ludźmi we wspólnym języku (każdy nosi identyfikator z wszystkimi językami, w których chce się komunikować)
spędza się czas w przytulnych strefach spotkań pomiędzy wystąpieniami (w tym w strefie bez języka angielskiego, strefie gier planszowych, strefie coffee-break (z darmową kawą!) lub strefie sponsorów)
bierze się udział w wielojęzycznych koncertach oraz w wieczorach kulturalnych
zwiedza się miasto i okolice, spędza się czas w lokalnych księgarniach i próbuje się regionalnej kuchni w pubach i restauracjach
dzieli się starymi książkami do nauki języków obcych i świeżymi przekąskami i napojami ze swoich krajów

Polyglot Gathering na zdjęciach

Kim są organizatorzy wydarzenia?

Założycielami wydarzenia i głównymi organizatorami pierwszych trzech edycji w latach 2014-2016 byli Judith Meyer, Chuck Smith i Martin Sawitzki. Następnie Polyglot Gathering przeniósł się z Berlina do Bratysławy i od tego czasu jest organizowany przez organizację non-profit Education@Internet (E@I), z Peterem Balážem jako głównym organizatorem wraz z oddanym zespołem poliglotów i organizatorów z tej organizacji.

Dowiedz się więcej na temat zespołu

Education@Internet (E@I) jest międzynarodowym zespołem realizującym projekty online, który rozpoczął działalność w 1999 roku. Korzystając z doświadczeń zespołu, E@I zostało prawnie założone w 2005 roku jako neutralna politycznie i pozarządowa organizacja młodzieżowa.

Wizją E@I jest świat w harmonii i pokoju, w którym wszyscy mieszkańcy mogą się łatwo i szybko komunikować ze sobą.

Działalność tej organizacji jest prowadzona zgodnie z tą wizją i przy pomocy międzynarodowej grupy wolontariuszy. Działalność ta obejmuje organizację i wspieranie projektów, które upowszechniają znaczenie i użyteczność międzynarodowej komunikacji bez barier.

Jeśli cenicie sobie pracę tej organizacji w zakresie Polyglot Gathering i chcielibyście przyczynić się do realizacji jej działań, prosimy o rozważenie wsparcia finansowego, aby pomóc w zapewnieniu trwałości jej projektów.

Śledź Polyglot Gathering w mediach społecznościowych, aby być na bieżąco z najnowszymi informacjami.