Polyglot Gathering 2024

Tłumaczenie w tym języku jest w 99% skończone. Wszystkie najnowsze informacje są dostępne po angielsku jak również .
Online
29 lutego – 3 marca 2024
Praga (Czechy)
15–19 maja 2024

Cześć! Czy kiedykolwiek słyszeliście o Polyglot Gathering?

Polyglot Gathering jest największym na świecie międzynarodowym wydarzeniem dla poliglotów i miłośników języków obcych, które jest organizowane co roku pod koniec maja. To fantastyczne wydarzenie jest wypełnione niesamowitymi prelekcjami i prezentacjami, bogatą ofertą zajęć kulturalnych i ciekawym programem zajęć integracyjnych. A co jest najlepsze? Wszystko związane jest z językami!

W czasie wydarzenia uczestnicy dzielą się swoją miłością i pasją do kultur i języków, dzielą się wskazówkami i doświadczeniami, a przede wszystkim używają i ćwiczą wiele języków, aby dyskutować, słuchać, uczyć się i nawiązywać kontakty towarzyskie. Uczący się, nauczyciele, entuzjaści, początkujący, profesjonaliści, naukowcy, edukatorzy, Polyglot Gathering jest tutaj dla nas wszystkich! Czy jesteście gotowi, aby dołączyć?

Czy jesteście gotowi na dwa wydarzenia Polyglot Gathering w 2024?

W tym roku przygotowaliśmy dla Was dwa wydarzenia:

Newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami o Polyglot Gathering 2024, zostaw nam swój adres mailowy!

Co mówili uczestnicy po poprzednich edycjach?

Ile języków muszę znać, żeby uczestniczyć w wydarzeniu?

Wystarczy Twój język ojczysty! Tylko tyle!

Nie wymagamy znajomości wielu języków. Liczy się tylko Twoje podejście do nich: Jeśli uwielbiasz uczyć się języków obcych i chcesz poznać ludzi o podobnych poglądach, którzy również kochają języki, Polyglot Gathering jest właściwym miejscem dla Ciebie!

Dlaczego powinienem wziąć udział?

Poznaj nowych przyjaciół

Jeśli uważasz, że nauka języków obcych to świetna rozrywka, a w wolnym czasie uczysz się coraz to nowych języków, to gdzie indziej znajdziesz ponad 500 osób z taką pasją? ? To najlepsze miejsce do zawierania znajomości z ludźmi myślącymi podobnie.

Poznaj inne osoby zajmujące się językami zawodowo

Jeśli jesteś osobą zajmującą się językami obcymi zawodowo, nauczycielem, tłumaczem ustnym lub pisemnym, to aktywny networking i stratcom z jasnym celem przesunięcia swojego paradygmatu w nauce języków obcych i dążenia do nieszablonowego myślenia bez wpływu na podejmowanie ciężkich wyzwań, uczestnictwo w Polyglot Gathering może pomóc Ci w przekroczeniu swoich granic i doprowadzić do sytuacji korzystnej dla obu stron. A jeśli w międzyczasie sprawdziłeś, co znaczą te hasła, doskonale Cię rozumiemy i dlatego chcemy z Tobą koniecznie porozmawiać na miejscu!

Prague
(Źródło: Wikimedia Commons)

Odwiedź serce Czech

Czechy to kraj, który powinien znaleźć się na Twoim podróżniczym celowniku. Dzięki uroczym zabytkowym miasteczkom, malowniczym wioskom i różnorodnej przyrodzie, ten środkowoeuropejski klejnot oferuje szeroki wachlarz atrakcji i doświadczeń. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, więc koniecznie przedłuż swój pobyt i odkryj wyjątkowe i urzekające oblicza Czech!

Naciesz się czeszczyzną

Poznawanie języka czeskiego w Pradze to niezwykle owocne doświadczenie. Podczas gdy opanowanie strč prst skrz krk może niekoniecznie być potrzebne na co dzień, nawet zwykłe słowa, takie jak čtvrtek (czwartek) i zmrzlina (lody) mogą być sporym wyzwaniem! Nauka czeskiego otwiera drzwi do prawdziwych spotkań, poznania kultury i pogłębienia więzi z tętniącą życiem Pragą.

Zrób sobie wycieczkę

Zrób sobie wycieczkę po Europie Środkowej i Wschodniej: Niemcy, Polska, Słowacja i Austria należą do strefy Schengen i nie trzeba ponosić żadnych dodatkowych kosztów za połączenia telefoniczne i transmisję danych w roamingu, co znacznie ułatwia podróżowanie.

Co się robi na Polyglot Gathering?

uczestniczy się w wykładach zawierających praktyczne wskazówki dotyczące nauki języków obcych oraz na wiele ciekawych tematów związanych z językami (głównie w języku angielskim, ale także w innych językach), a nawet proponuje się własne wystąpienia
dzieli się własnymi wskazówkami, pomysłami i spostrzeżeniami podczas Lightning talks (spontanicznych krótkich wystąpień)
chodzi się na praktyczne warsztaty dotyczące mniej znanych języków oraz innych umiejętności związanych z nauką języków obcych
rozmawia się z innymi ludźmi we wspólnym języku (każdy nosi identyfikator z wszystkimi językami, w których chce się komunikować)
spędza się czas w przytulnych strefach spotkań pomiędzy wystąpieniami (w tym w strefie bez języka angielskiego, strefie gier planszowych, strefie coffee-break (z darmową kawą!) lub strefie sponsorów)
bierze się udział w wielojęzycznych koncertach oraz w wieczorach kulturalnych
zwiedza się miasto i okolice, spędza się czas w lokalnych księgarniach i próbuje się regionalnej kuchni w pubach i restauracjach
dzieli się starymi książkami do nauki języków obcych i świeżymi przekąskami i napojami ze swoich krajów

Polyglot Gathering na zdjęciach

Kim są organizatorzy wydarzenia?

Założycielami wydarzenia i głównymi organizatorami pierwszych trzech edycji w latach 2014-2016 byli Judith Meyer, Chuck Smith i Martin Sawitzki. Następnie Polyglot Gathering przeniósł się z Berlina do Bratysławy i od tego czasu jest organizowany przez organizację non-profit Education@Internet (E@I), z Peterem Balážem jako głównym organizatorem wraz z oddanym zespołem poliglotów i organizatorów z tej organizacji.

Education@Internet (E@I) jest międzynarodowym zespołem realizującym projekty online, który rozpoczął działalność w 1999 roku. Korzystając z doświadczeń zespołu, E@I zostało prawnie założone w 2005 roku jako neutralna politycznie i pozarządowa organizacja młodzieżowa.

Wizją E@I jest świat w harmonii i pokoju, w którym wszyscy mieszkańcy mogą się łatwo i szybko komunikować ze sobą.

Działalność tej organizacji jest prowadzona zgodnie z tą wizją i przy pomocy międzynarodowej grupy wolontariuszy. Działalność ta obejmuje organizację i wspieranie projektów, które upowszechniają znaczenie i użyteczność międzynarodowej komunikacji bez barier.

Jeśli cenicie sobie pracę tej organizacji w zakresie Polyglot Gathering i chcielibyście przyczynić się do realizacji jej działań, prosimy o rozważenie wsparcia finansowego, aby pomóc w zapewnieniu trwałości jej projektów.