Polyglot Gathering 2024

Tłumaczenie w tym języku jest w 99% skończone. Wszystkie najnowsze informacje są dostępne po angielsku jak również .

Najczęściej zadawane pytania

Czy i gdzie odbędzie się Polyglot Gathering w 2024 roku?

W tym roku przygotowaliśmy dla Was dwa wydarzenia:

Oba wydarzenia są odrębne i wymagają osobnej rejestracji. Rejestracja i wpłata na jedno z tych wydarzeń nie jest równoznaczna z rejestracją na oba wydarzenia.

Jak mogę się zarejestrować? Ile to kosztuje?

Rejestracja na Polyglot Gathering Online jest już otwarta, ceny biletów są podane na stronie rejestracji.

Rejestracja na stacjonarny Polyglot Gathering w Pradze jest już otwarta, ceny biletów są podane na stronie "Jak wziąć udział".

Dotyczy stacjonarnego Polyglot Gathering w Czechach

Czy moja rejestracja na stacjonarny Polyglot Gathering będzie ważna również na Polyglot Gathering Online?

Nie, oba wydarzenia są odrębne i wymagają osobnej rejestracji. Rejestracja i płatność za jedno z tych wydarzeń nie jest równoznaczna z rejestracją na oba wydarzenia.

Czy będą organizowane ekspresowe kursy językowe przed i po PG?

Informacje będą dostępne wkrótce. Nie zapomnij zaobserwować naszych mediów społecznościowych, aby być na bieżąco!

Czy otrzymali Państwo moje zgłoszenie/płatność?

Jeśli chodzi o zgłoszenie, otrzymasz od razu e-maila z potwierdzeniem zgłoszenia. Jeśli nie dotrze, prosimy o poinformowanie nas o tym. Przetworzenie i zaksięgowanie płatności przelewem bankowym często trwa kilka dni. Tak czy inaczej, kiedy Twoja wpłata dotrze, poinformujemy Cię o tym w ciągu paru dni.

Czy potrzebuję wizy, aby przyjechać do Czech?

Możesz sprawdzić tutaj, jak wygląda sytuacja w zależności od Twojego obywatelstwa. Jeśli to konieczne, jak najszybciej złóż wniosek o wizę Schengen.

Dotyczy Polyglot Gathering Online

Z jakiej platformy będziemy korzystać?

Będziemy korzystać z naszej własnej wirtualnej, wielojęzycznej platformy przeznaczonej do wydarzeń Retevent. Dla zapewnienia sobie lepszych wrażeń zalecamy korzystanie z komputera z przewodowym połączeniem z internetem oraz słuchawek z mikrofonem. Smartfony mają czasem ograniczoną funkcjonalność.

27 lutego wszyscy zarejestrowani uczestnicy otrzymają e-mail z linkiem do platformy i danymi do logowania. Nie trzeba nic instalować, wystarczy przeglądarka internetowa (zalecany jest Chrome lub Firefox).

Czy program jest dostosowany do mojej strefy czasowej?

Dążymy do tego, aby to wydarzenie internetowe było jak najbardziej globalne, dlatego planujemy program dostosowany do różnych stref czasowych.

Wszystkie prelekcje zostaną nagrane i będzie można je obejrzeć później, kiedy tylko będzie to możliwe, nawet po zakończeniu imprezy - platforma będzie dostępna przez miesiąc po zakończeniu Polyglot Gathering.

Co otrzymam z biletem online?

Poza oficjalnym terminem Polyglot Gathering Online (od 29 lutego do 3 marca), podczas których będą odbywały się rozmowy na żywo i będą otwarte wielojęzyczne pokoje rozmów, platforma online będzie dostępna jeszcze przez miesiąc po zakończeniu wydarzenia! Tam będziesz mieć dostęp do nagrań wykładów, których nie zdążyłeś obejrzeć!

Czy moja rejestracja na Polyglot Gathering Online będzie ważna również na stacjonarny Polyglot Gathering?

Nie, oba wydarzenia są odrębne i wymagają osobnej rejestracji. Rejestracja i płatność za jedno z tych wydarzeń nie jest równoznaczna z rejestracją na oba wydarzenia.

Czy bilety na Polyglot Gathering Online podlegają zwrotowi?

Bilety na Polyglot Gathering Online nie podlegają zwrotowi.

Czy otrzymaliście moje zgłoszenie?

Po rejestracji od razu otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem. Jeśli nie dotrze, sprawdź także kosz na spam. Jeśli i tam go nie ma, poinformuj nas o tym.

Dotyczy obu wydarzeń

Czy mogę współpracować przy tworzeniu programu?

Tak, przyjmujemy propozycje wykładów i warsztatów (45-minutowe sesje próbne). Wykłady mogą być prowadzone w jakimkolwiek języku powszechnie znanym i w niektórych mniej znanych. Prelegenci powinni kierować się ideą dzielenia się swoją pasją ze społecznością poliglotów. Prosimy o wypełnienie tego formularza, aby zgłosić swoją propozycję na Polyglot Gathering Online.

Znam tylko jeden język. Czy mogę wziąć udział?

Tak! Choć Polyglot Gathering jest dla miłośników języków, nie ma żadnych wymogów formalnych iloma językami należy się posługiwać. Jeśli po sprawdzeniu zeszłorocznego programu (lub ostatnich nagrań wideo myślisz, że spodobałoby Ci się takie wydarzenie - zapraszamy do przyłączenia się. Rozpiętość języków, jakimi posługują się nasi uczestnicy, sięga od 1 do 30, ze średnią liczbą 6.

Jakimi językami możesz się posługiwać na Polyglot Gathering?

Wszyscy uczestnicy Polyglot Gathering mają profil z listą języków, w których chcą się komunikować. Zmiana języka w trakcie trwania konwersacji lub kiedy inna osoba się przyłącza, nie jest niczym niezwykłym. Najczęściej używane języki to angielski, hiszpański, niemiecki, francuski, rosyjski i esperanto. Nie zdziw się, gdy ludzie wokół Ciebie będą czasem rozmawiać w języku, o którym nawet nie słyszałeś. Większość rozmów jest w języku angielskim, ale inne języki również są używane. Języki używane w każdej z rozmów są wskazane w programie.

Czy Polyglot Gathering to kolejna wersja Polyglot Conference?

Nie, Polyglot Conference jest osobnym wydarzeniem, organizowanym przez naszych przyjaciół - Richarda Simcotta i Alexa Rawlingsa - które każdego roku odbywa się w innym kraju, a teraz także online. Oba wydarzenia mają na celu zgromadzenie poliglotów i entuzjastów języków obcych oraz umożliwienie społeczności poliglotów spotkania się i podzielenia się naszą wielką pasją do języków. Bardzo chętnie przyjmiemy uczestników, którzy brali już udział w Polyglot Conference i chcieliby ponownie spotkać się z miłośnikami języków obcych o zbliżonej filozofii.