Polyglot Gathering 2024

Bu dildeki çevirinin 64%'i tamamlanmıştır. Tüm güncel bilgilere İngilizce dahil ulaşılabilir.

Sıkça sorulan sorular

2024 senesinde Polyglot Gathering etkinliği gerçekleşecek mi ve nerede yapılacak?

Bu sene sizin için iki etkinlik organize ettik.

Her iki etkinlik farklıdır ve ayrı kayıt gerektirir. Bu etkinliklerden birinin kayıt ve ödemesi her iki etkinliğin kaydını kapsamaz.

Nasıl kayıt olabilirim? Ücret ne kadar?

Polyglot Gathering Online için kayıtlar açık, bilet fiyatları kayıt sayfasında listelenmiştir.

Registration is open for the in-person, Polyglot Gathering in Prague, Czech Republic, ticket prices are listed on the page “How to participate”.

On the in-person Polyglot Gathering in the Czech Republic

Yüz yüze olan Polyglot Gathering kaydım Polyglot Gathering Online için de geçerli midir?

Hayır, her iki etkinlik farklıdır ve ayrı kayıt gerektirir. Bu etkinliklerden birinin kayıt ve ödemesi her iki etkinliğin kaydını kapsamaz.

Polyglot Gathering öncesi ve sonrası hızlandırılmış dil kursları bulunuyor mu?

Bu bilgilendirme yakında mevcut olacaktır. Tüm haberlerden haberdar olmak için bizi sosyal medyada takip etmeyi unutmayın.

Kaydımı/Ödememi aldınız mı?

Kayıt için hemen bir onay e-postası alacaksınız. Eğer e-posta ulaşmazsa lütfen bize bildirin. Ücretinizi havale ettiğinizde bankanın bunu işleme koyması genellikle birkaç gün sürüyor. Her iki durumda da, ödemeniz ulaştığında birkaç gün sonra sizi bilgilendireceğiz.

Do I need a visa to go to the Czech Republic?

Vatandaşlığınıza bağlı olarak durumun nasıl olduğunu buradan kontrol edebilirsiniz ve gerekliyse Schengen vizenizi mümkün olan en yakın zamanda temin ediniz.

Polyglot Gathering Online hakkında

Hangi platformu kullanacağız?

Kendi çokdilli bir etkinlik platformumuz olan Retevent'i kullanacağız. Daha iyi bir deneyim için kablolu internet bağlantısı olan bir bilgisayar ve mikrofonlu kulaklık kullanmanızı öneririz. Akıllı telefonlar bazen yalnızca sınırlı desteğe sahiptir.

On the 27th of February, all registered participants will receive an e-mail with a link to the platform and login information. You do not need to install anything, you only need a web browser (using Chrome or Firefox is recommended).

Program benim saat dilimime uygun mu?

Bu çevrimiçi etkinliği mümkün olduğunca küresel hale getirmeyi hedefliyoruz, bunun için farklı zaman dilimlerine uygun bir programa sahip olmayı amaçlıyoruz.

Bütün konuşmalar kayda alınacaktır ve sonrasında (hatta etkinlikten sonra - Polyglot Gathering platformu etkinlik bitiminden itibaren bir ay boyunca açık olacak.) bunları izleyebileceksiniz.

Online biletim ile neler elde ediyorum?

In addition to the official dates of Polyglot Gathering Online (from February 29 to March 3) during which live talks and multilingual chat rooms will be held, the online platform will stay available for one month after the event! There, you’ll have access to the recorded talks you missed.

Polyglot Gathering Online biletim yüz yüze gerçekleşecek Polyglot Gathering için geçerli mi?

Hayır, her iki etkinlik farklıdır ve ayrı kayıt gerektirir. Bu etkinliklerden birinin kayıt ve ödemesi her iki etkinliğin kaydını kapsamaz.

Polyglot Gathering Online biletleri iade edilebilir mi?

Polyglot Gathering Online biletleri iade edilemez.

Kaydımı aldınız mı?

Kayıt için hemen bir onay maili alacaksınız. Eğer ulaşmazsa gereksiz klasörünüzü kontrol edin. Eğer bulamazsanız lütfen bize bildirin.

Her iki etkinlikte

Programa katkıda bulunabilir miyim?

Evet, dersler ve atölye çalışmaları (45 dakikalık tadımlık oturumlar) için önerileri kabul ediyoruz . Dersler herhangi geniş çaplı bir dilde ve bazı nadir dillerde olabilir. Konuşmacılar bu tutkularını polyglot topluluğuyla paylaşma fikri ile motive olmalıdır. Lütfen Polyglot Gathering teklifiniz için bu formu doldurunuz.

Sadece bir dil konuşuyorum. Ben de katılabilir miyim?

Evet! Gathering dil tutkunları için olsa da kaç dil konuşmanız gerektiği gibi resmi bir gereklilik yoktur. Eğer geçen yılın programına (veya son seferdeki videolara) baktıysanız ve böyle bir etkinlikten keyif alacağınızı düşünüyorsanız o zaman katılabilirsiniz. Katılımcılarımız tarafından konuşulan dil aralığı, ortalama 6 olmak üzere 1'den 30'a kadardır.

Gathering'de hangi dilleri kullanıyorsunuz?

Polyglot Gathering'in tüm katılımcılarının iletişim kurmayı diledikleri dillerin listesini içeren bir profili vardır. Konuşmanın ortasında veya başka bir kişi sobhete dahil olduğunda dili değiştirmek beklenmedik bir durum değildir. En sık kullanılan diller İngilizce, İspanyolca, Almanca, Fransızca, Rusça ve Esperantodur. Çevrenizdeki insanlar bazen daha önce duymadığınız bir dili konuşursa şaşırmayın. Çoğu konuşmalar İngilizce dilindedir, ancak diğer diller de kullanılmaktadır. Her konuşmada kullanılan diller her zaman programda belirtilmiştir.

Bu da başka bir Polyglot Conference mı?

Hayır, Polyglot Conference, arkadaşlarımız Richard Simcott ve Alex Rawlings tarafından genellikle her yıl farklı bir ülkede düzenlenen ve şu an online olan ayrı bir etkinliktir. Her iki etkinlik de polyglot ve dil tutkunlarını buluşturup bu çok dilli topluluğun bir araya gelmesini ve dillere olan büyük tutkumuzun paylaşılmasını sağlıyor. Polyglot Conference etkinliklerinde bulunmuş olan ve hemfikir dil severlerle tekrar buluşmak isteyen katılımcıları ağırlamaktan çok mutlu oluruz.