Polyglot Gathering 2023

Tłumaczenie w tym języku jest w 83% skończone. Wszystkie najnowsze informacje są dostępne po angielsku jak również .

Najczęściej zadawane pytania

Czy i gdzie odbędzie się Polyglot Gathering w 2023 roku?

W tym roku przygotowaliśmy dla Was dwa wydarzenia:

Oba wydarzenia są odrębne i wymagają osobnej rejestracji. Rejestracja i wpłata na jedno z tych wydarzeń nie jest równoznaczna z rejestracją na oba wydarzenia.

Jak mogę się zarejestrować? Ile to kosztuje?

Registration is open for the Polyglot Gathering Online, ticket prices are listed on the registration page.

Registration is open for the in-person, Polyglot Gathering in Teresin, Poland, ticket prices are listed on the page “How to participate”.

Dotyczy stacjonarnego Polyglot Gathering w Polsce

Czy będzie zapewnione zakwaterowanie i wyżywienie?

Oczywiście, że tak! Oprócz miejsca, w którym odbędzie się spotkanie, wynegocjowaliśmy również warunki w hotelach, aby ułatwić Wam udział w Polyglot Gathering i sprawić, że jeszcze bardziej się w niego wciągniecie. Wszelkie istotne szczegóły (ceny, posiłki...) znajdziesz w formularzu rejestracyjnym.

Możesz również sam zatroszczyć się o zakwaterowanie i wyżywienie. Należy jednak pamiętać, że tegoroczne wydarzenie zaprojektowaliśmy tak, aby była jak najbardziej poliglotyczne. Innymi słowy, będziesz miał możliwość uczestniczenia w Polyglot Gathering 24/7: po zakończeniu programu dziennego będziemy nadal spędzać razem czas, biorąc udział w programach wieczornych.

Aby zapewnić sobie miejsce, zalecamy jak najszybszą rezerwację!

Czy moja rejestracja na stacjonarny Polyglot Gathering będzie ważna również na Polyglot Gathering Online?

Nie, oba wydarzenia są odrębne i wymagają osobnej rejestracji. Rejestracja i płatność za jedno z tych wydarzeń nie jest równoznaczna z rejestracją na oba wydarzenia.

Why not in Warsaw?

"Dlaczego w tak małym mieście jak Teresin, a nie w Warszawie?" - już słyszymy to pytanie od Was. Wiąże się to z naszym drugim punktem: zapewnieniem Ci pełnego zanurzenia wśród poliglotów 24/7. Po zakończeniu programu dziennego będziemy nadal spędzać razem czas, biorąc udział w programach wieczornych, rozmawiając w przypadkowych językach na korytarzach hotelowych lub dyskutując o interlingwistyce przy piwie. Przypadkowe rozmowy w ogrodzie o każdej porze? Grillowanie z innymi językowymi freakami? Wieczorem koncerty, a w nocy dyskoteka w sali kongresowej? Dlaczego nie? Wszystko to będzie możliwe (i będzie na Was czekać) już w tym roku! Nazwijmy to "wakacyjnym kurortem poliglotów" ?.

Czy będą organizowane ekspresowe kursy językowe przed i po PG?

The info will be available soon. Don’t forget to follow us on social media to keep up to date with all the news!

Jakie są zasady dotyczące COVID i odwołania wydarzenia?

We’ll be following the Polish government regulation in force at the time of the event. In case you are unable to attend the event, you can get a refund or change the name of your booking and let someone else enjoy your ticket. More details on the cancellation policy can be found here.

Czy otrzymali Państwo moje zgłoszenie/płatność?

Jeśli chodzi o zgłoszenie, otrzymasz od razu e-maila z potwierdzeniem zgłoszenia. Jeśli nie dotrze, prosimy o poinformowanie nas o tym. Przetworzenie i zaksięgowanie płatności przelewem bankowym często trwa kilka dni. Tak czy inaczej, kiedy Twoja wpłata dotrze, poinformujemy Cię o tym w ciągu paru dni.

Czy potrzebuję wizy, aby przyjechać do Polski?

Możesz sprawdzić tutaj, jak wygląda sytuacja w zależności od Twojego obywatelstwa. Jeśli to konieczne, jak najszybciej złóż wniosek o wizę Schengen.

Dotyczy Polyglot Gathering Online

Z jakiej platformy będziemy korzystać?

Będziemy korzystać z naszej własnej wirtualnej, wielojęzycznej platformy przeznaczonej do wydarzeń Retevent. Dla zapewnienia sobie lepszych wrażeń zalecamy korzystanie z komputera z przewodowym połączeniem z internetem oraz słuchawek z mikrofonem. Smartfony mają czasem ograniczoną funkcjonalność.

On the 30th of March, all registered participants will receive an e-mail with a link to the platform and login information. You do not need to install anything, you only need a web browser (using Chrome or Firefox is recommended).

Czy program jest dostosowany do mojej strefy czasowej?

Dążymy do tego, aby to wydarzenie internetowe było jak najbardziej globalne, dlatego planujemy program dostosowany do różnych stref czasowych.

Wszystkie prelekcje zostaną nagrane i będzie można je obejrzeć później, kiedy tylko będzie to możliwe, nawet po zakończeniu imprezy - platforma będzie dostępna przez miesiąc po zakończeniu Polyglot Gathering.

Co otrzymam z biletem online?

In addition to the official dates of Polyglot Gathering Online (from March 30 to April 2) during which live talks and multilingual chat rooms will be held, the online platform will stay available for one month after the event! There, you’ll have access to the recorded talks you missed.

Czy moja rejestracja na Polyglot Gathering Online będzie ważna również na stacjonarny Polyglot Gathering?

Nie, oba wydarzenia są odrębne i wymagają osobnej rejestracji. Rejestracja i płatność za jedno z tych wydarzeń nie jest równoznaczna z rejestracją na oba wydarzenia.

Czy bilety na Polyglot Gathering Online podlegają zwrotowi?

Bilety na Polyglot Gathering Online nie podlegają zwrotowi.

Czy otrzymaliście moje zgłoszenie?

Po rejestracji od razu otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem. Jeśli nie dotrze, sprawdź także kosz na spam. Jeśli i tam go nie ma, poinformuj nas o tym.

Dotyczy obu wydarzeń

Czy mogę współpracować przy tworzeniu programu?

Yes, we are accepting suggestions for lectures and workshops (45-minute taster sessions). Lectures can be in any major language and some minor ones. Speakers should be motivated by the idea of sharing their passion with the polyglot community. Please fill in this form to submit your proposal for the Polyglot Gathering Online.

Znam tylko jeden język. Czy mogę wziąć udział?

Tak! Choć Polyglot Gathering jest dla miłośników języków, nie ma żadnych wymogów formalnych iloma językami należy się posługiwać. Jeśli po sprawdzeniu zeszłorocznego programu (lub ostatnich nagrań wideo myślisz, że spodobałoby Ci się takie wydarzenie - zapraszamy do przyłączenia się. Rozpiętość języków, jakimi posługują się nasi uczestnicy, sięga od 1 do 30, ze średnią liczbą 6.

Jakimi językami możesz się posługiwać na Polyglot Gathering?

Wszyscy uczestnicy Polyglot Gathering mają profil z listą języków, w których chcą się komunikować. Zmiana języka w trakcie trwania konwersacji lub kiedy inna osoba się przyłącza, nie jest niczym niezwykłym. Najczęściej używane języki to angielski, hiszpański, niemiecki, francuski, rosyjski i esperanto. Nie zdziw się, gdy ludzie wokół Ciebie będą czasem rozmawiać w języku, o którym nawet nie słyszałeś. Większość rozmów jest w języku angielskim, ale inne języki również są używane. Języki używane w każdej z rozmów są wskazane w programie.

Czy Polyglot Gathering to kolejna wersja Polyglot Conference?

Nie, Polyglot Conference jest osobnym wydarzeniem, organizowanym przez naszych przyjaciół - Richarda Simcotta i Alexa Rawlingsa - które każdego roku odbywa się w innym kraju, a teraz także online. Oba wydarzenia mają na celu zgromadzenie poliglotów i entuzjastów języków obcych oraz umożliwienie społeczności poliglotów spotkania się i podzielenia się naszą wielką pasją do języków. Bardzo chętnie przyjmiemy uczestników, którzy brali już udział w Polyglot Conference i chcieliby ponownie spotkać się z miłośnikami języków obcych o zbliżonej filozofii.