Polyglot Gathering 2023

Tłumaczenie w tym języku jest w 83% skończone. Wszystkie najnowsze informacje są dostępne po angielsku jak również .
Online
March 30 to April 2, 2023
Teresin, Polska
June 14 to June 19, 2023

Cześć! Czy kiedykolwiek słyszeliście o Polyglot Gathering?

Polyglot Gathering jest największym na świecie międzynarodowym wydarzeniem dla poliglotów i miłośników języków obcych, które jest organizowane co roku pod koniec maja. To fantastyczne wydarzenie jest wypełnione niesamowitymi prelekcjami i prezentacjami, bogatą ofertą zajęć kulturalnych i ciekawym programem zajęć integracyjnych. A co jest najlepsze? Wszystko związane jest z językami!

W czasie wydarzenia uczestnicy dzielą się swoją miłością i pasją do kultur i języków, dzielą się wskazówkami i doświadczeniami, a przede wszystkim używają i ćwiczą wiele języków, aby dyskutować, słuchać, uczyć się i nawiązywać kontakty towarzyskie. Uczący się, nauczyciele, entuzjaści, początkujący, profesjonaliści, naukowcy, edukatorzy, Polyglot Gathering jest tutaj dla nas wszystkich! Czy jesteście gotowi, aby dołączyć?

Czy jesteście gotowi na nie jeden, a dwa wydarzenia Polyglot Gathering w 2023?

W tym roku przygotowaliśmy dla Was dwa wydarzenia:

  • The Polyglot Gathering Online from March 30 to April 2
  • The Polyglot Gathering in Teresin, Poland from June 14 to 19

The Polyglot Gathering will take place for the second time in Poland in 2023!

It will take place from June 14 to June 19, 2023 in Teresin, Poland, 30 km from Warsaw.

Teresin, Polska

Jak mogę się zarejestrować?

Rejestracja na Polyglot Gathering Online jest już otwarta! Kliknij tutaj, aby się zapisać.

Registration to the Polyglot Gathering in Poland is open! Click here to register.

If you miss the Gathering, you can watch the videos of the talks recorded during the previous Gatherings on our YouTube channel. Don’t forget to subscribe!

Newsletter

If you want to be informed as soon as more information about the Polyglot Gathering 2023 is available, just leave your e-mail address!

What did the participants say after the previous editions?

Ile języków muszę znać, żeby uczestniczyć w wydarzeniu?

Wystarczy Twój język ojczysty! Tylko tyle!

Nie wymagamy znajomości wielu języków. Liczy się tylko Twoje podejście do nich: Jeśli uwielbiasz uczyć się języków obcych i chcesz poznać ludzi o podobnych poglądach, którzy również kochają języki, Polyglot Gathering jest właściwym miejscem dla Ciebie!

Dlaczego powinienem wziąć udział?

Poznaj nowych przyjaciół

Jeśli uważasz, że nauka języków obcych to świetna rozrywka, a w wolnym czasie uczysz się coraz to nowych języków, to gdzie indziej znajdziesz ponad 500 osób z taką pasją? ? To najlepsze miejsce do zawierania znajomości z ludźmi myślącymi podobnie.

Poznaj inne osoby zajmujące się językami zawodowo

Jeśli jesteś osobą zajmującą się językami obcymi zawodowo, nauczycielem, tłumaczem ustnym lub pisemnym, to aktywny networking i stratcom z jasnym celem przesunięcia swojego paradygmatu w nauce języków obcych i dążenia do nieszablonowego myślenia bez wpływu na podejmowanie ciężkich wyzwań, uczestnictwo w Polyglot Gathering może pomóc Ci w przekroczeniu swoich granic i doprowadzić do sytuacji korzystnej dla obu stron. A jeśli w międzyczasie sprawdziłeś, co znaczą te hasła, doskonale Cię rozumiemy i dlatego chcemy z Tobą koniecznie porozmawiać na miejscu!


(Źródło: Wikimedia Commons)

Odwiedź serce Polski

Warto zwiedzić Polskę! Od Bałtyku po Tatry, od zamków po Puszczę Białowieską - Polska ma wiele atrakcyjnych miejsc do zobaczenia. Z pewnością znajdziesz coś, co przypadnie Ci do gustu. Zaplanuj dłuższy pobyt, aby zwiedzić niektóre z nich!

Poćwicz swoją polszczyznę

Prawdopodobnie nie spotkasz Grzegorza Brzęczyszczykiewicza ani nie będziesz musiał wymawiać chrząszcz brzmi w trzcinie, ale nawet z cześć czy szczęście jest już ciężko, prawda?

Jeśli nie znasz języka polskiego w ogóle, przed wyjazdem na Polyglot Gathering naucz się podstaw na stronie polski.info!

Zrób sobie wycieczkę

Zrób sobie wycieczkę po Europie Środkowej i Wschodniej: Niemcy, Czechy, Słowacja i Litwa należą do strefy Schengen i nie trzeba ponosic żadnych dodatkowych kosztów za połączenia telefoniczne i transmisję danych w roamingu, co znacznie ułatwia podróżowanie.

Co się robi na Polyglot Gathering?

uczestniczy się w wykładach zawierających praktyczne wskazówki dotyczące nauki języków obcych oraz na wiele ciekawych tematów związanych z językami (głównie w języku angielskim, ale także w innych językach), a nawet proponuje się własne wystąpienia
dzieli się własnymi wskazówkami, pomysłami i spostrzeżeniami podczas Lightning talks (spontanicznych krótkich wystąpień)
chodzi się na praktyczne warsztaty dotyczące mniej znanych języków oraz innych umiejętności związanych z nauką języków obcych
rozmawia się z innymi ludźmi we wspólnym języku (każdy nosi identyfikator z wszystkimi językami, w których chce się komunikować)
spędza się czas w przytulnych strefach spotkań pomiędzy wystąpieniami (w tym w strefie bez języka angielskiego, strefie gier planszowych, strefie coffee-break (z darmową kawą!) lub strefie sponsorów)
bierze się udział w wielojęzycznych koncertach oraz w wieczorach kulturalnych
zwiedza się miasto i okolice, spędza się czas w lokalnych księgarniach i próbuje się regionalnej kuchni w pubach i restauracjach
dzieli się starymi książkami do nauki języków obcych i świeżymi przekąskami i napojami ze swoich krajów

Polyglot Gathering na zdjęciach

Kim są organizatorzy wydarzenia?

Założycielami wydarzenia i głównymi organizatorami pierwszych trzech edycji w latach 2014-2016 byli Judith Meyer, Chuck Smith i Martin Sawitzki. Następnie Polyglot Gathering przeniósł się z Berlina do Bratysławy i od tego czasu jest organizowany przez organizację non-profit Education@Internet (E@I), z Peterem Balážem jako głównym organizatorem wraz z oddanym zespołem poliglotów i organizatorów z tej organizacji.

Dowiedz się więcej na temat zespołu

Education@Internet (E@I) jest międzynarodowym zespołem realizującym projekty online, który rozpoczął działalność w 1999 roku. Korzystając z doświadczeń zespołu, E@I zostało prawnie założone w 2005 roku jako neutralna politycznie i pozarządowa organizacja młodzieżowa.

Wizją E@I jest świat w harmonii i pokoju, w którym wszyscy mieszkańcy mogą się łatwo i szybko komunikować ze sobą.

Działalność tej organizacji jest prowadzona zgodnie z tą wizją i przy pomocy międzynarodowej grupy wolontariuszy. Działalność ta obejmuje organizację i wspieranie projektów, które upowszechniają znaczenie i użyteczność międzynarodowej komunikacji bez barier.

Jeśli cenicie sobie pracę tej organizacji w zakresie Polyglot Gathering i chcielibyście przyczynić się do realizacji jej działań, prosimy o rozważenie wsparcia finansowego, aby pomóc w zapewnieniu trwałości jej projektów.

Śledź Polyglot Gathering w mediach społecznościowych, aby być na bieżąco z najnowszymi informacjami.